Ülkemizde son zamanlarda gerçekleşen caz ve klasik müzik etkinlikleri ile bu müzik tarzlarını sevenlerin sayısı günden güne artıyor. Beyoğlu ve çevresinde yer alan köklü klasik müzik ve caz mekânları da bu aşkı layıkıyla aşılıyor, müthiş performanslara ev sahipliği yapıyor. İşte Beyoğlu ve çevresinde caz ve klasik müzik dinleyebileceğiniz yerler.

 

Babylon

Şişli’de yer alan Babylon, düzenli olarak dünyaca ünlü sanatçıları ağırlıyor. Oldukça iyi bir canlı performans mekânı olan Babylon yerli ve yabancı caz sanatçılarına da gereken önemi veriyor. Büyük caz festivallerinin de yapıldığı mekân 400 kişilik bir kapasiteye sahip.

Adres: Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi & Birahane Sk. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul

 

Nardis Jazz Club

Galata Kulesi yakınlarında yer alan Nardis Beyoğlu, caz müzik dendiği zaman akla gelen ilk mekânlardan biri. 120 kişilik kapasiteye sahip olan mekân sadece yerli sanatçıları değil dünyaca ünlü caz sanatçılarını da ağırlıyor. Nardis ayrıca ”Nardis Genç Caz Vokal Yarışması” gibi bir yarışma düzenleyerek genç yeteneklerin uluslararası yarışmalarda boy göstermesini sağlıyor.

Adres: Bereketzade Mh. Galata Kulesi Sk. No:8, 34421 Beyoğlu/İstanbul

 

Kaset Mitanni

Beşiktaş’ta bulunan Kaset Mitanni, müziğiyle ve yemek menüsüyle kendisinden sıkça söz ettiren bir mekân. Düzenli olarak caz performanslarının yapıldığı mekân, konser günleri dışında oldukça sessiz sakin bir yer.

Adres: Cihannüma Mahallesi, Barbaros Blv. No:61/A, 34353 Beşiktaş/İstanbul

 

Jazz Cafe

Beyoğlu’nda dört katlı tarihi bir binada 22 yıldır hizmet veren Jazz Cafe, 200 kişilik kapasiteye sahip. Mekânda pazar günü hariç tüm hafta boyunca 20.00- 04.00 arasında caz müziğe doymak mümkün. Ayrıca mekânda restoran hizmeti de verilmekte.

Adres: İstiklal Cad. Hasnun Galip Sk. No:20 | Taksim, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

 

Atölye Kuledibi

Tarihi bir apartmanın giriş katında bulunan Atölye Kuledibi, Galata Kulesi sokağında. Caz müziğini sevenlerin uğrak mekânları arasında bulunan Atölye Kuledibi, yerli ve yabancı birçok caz sanatçısını ağırlıyor.

Adres: Bereketzade Mahallesi Galata Kulesi Sk. No:4, 34000 Beyoğlu/İstanbul

 

49 Çukurcuma

Beyoğlu’nda kafa dinlemelik mekânlar arasında yer alan 49 Çukurcuma, Galatasaray Hamamı’ndan aşağıya doğru inerken sol tarafınızda kalıyor. Pizza, kahve ve caz üzerine yoğunlaşan mekânda akşam yemeğinizi yerken caz dinleyebilirsiniz.

Adres: Kuloğlu Mh. Turnacıbaşı Cd. No:49, 34433 Beyoğlu/İstanbul

 

Divine Brasserie & Jazz Club

Divine Brasserie & Jazz Club Nişantaşı’nda yer alıyor. Restoran ve kafeterya olarak hizmet veren mekânda belirli günlerde caz performansları dinlemek mümkün. Zengin bir yemek menüsüne sahip olan mekân aynı zamanda fiyat olarak da uygun.

Adres: Topağacı Mah., Nişantaşı Ihlamur Yolu Sk. Sokullu Apt. 34/B, 34365 Şişli/İstanbul

 

Pera Palace – Grand Pera Balo Salonu

120 yılı aşkın süredir unutulmaz konserlere ve balolara ev sahipliği yapan Pera Palace Hotel – Grand Pera Balo Salonu, doğal akustiği ile ilgi çeken mekânlar arasında. Yüksek süslü tavanlar ve etkileyici doğal manzaraları ile seçkin etkinlikler için tasarlanan Grand Pera Balo Salonu’nda gerçekleşen “Cumartesi Sabah Konserleri” bu sezonda da klasik ve caz müzik severlerin ilgisini çekecek oldukça önemli sanatçıları ağırlıyor. 2018- 2019 sezonunda “Cumartesi Sabah Konserleri”nde Hande Dalkılıç, Kevork Tavityan, Dilbağ Tokay, Emine Serdaroğlu, Dorukhan Doruk, İris Şentürker, Zeynep Keleşoğlu, Orçun Orçunsel, Burak Bilgili, Gökhan Aybulus, Şirin Pancaroğlu, Hakan Şensoy, Münif Akalın, Can Okan gibi müzisyenlerin eşsiz performanslarını dinlemeniz mümkün.

Adres: Meşrutiyet Caddesi No:52, 34430 Tepebaşı Beyoğlu/İstanbul

İlgili Yazılar

Yorum Yap